Czy mogę zajść w ciążę, jeśli pominę ostatnią tabletkę?

Od 3 miesięcy biorę regularnie tabletki antykoncepcyjne, teraz podczas czwartego opakowania zgubiłam 21szą tabletkę, czyli ostatnią i jej nie wzięłam, tj. w czwartek powinnam wziąć tą tabletkę, ale ją zgubiłam a w piątek współżyłam z chłopakiem bez zabezpieczenia. Czy mogę zajść w ciążę, jeśli dotychczas biorę regularnie tabletki i teraz tą siedmiodniową przerwę zacznę po prostu dzień wcześniej? Czyli od dnia w którym wzięłam 20. tabletkę? Proszę o pomoc..

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

W przypadku pominięcia 21. tabletki (ostatniej z blistra) istnieje realne prawdopodobieństwa zajścia w ciążę. Optymalnym rozwiązaniem jest jak najszybsze rozpoczęcie nowego opakowania i stosowanie przez najbliższe 7-9 dni dodatkowej metody antykoncepcyjnej.
W przypadku, gdy po pominięciu tabletki nastąpiło odstawienie na czas krwawienia wówczas przed rozpoczęciem następnego opakowania należy wykluczyć możliwość ciąży np. wykonując test ciążowy po min. 14 dniach od stosunku.

Redakcja abcZdrowie.pl