Czy powinnam wziąć dodatkową tabletkę?

Tabletki biorę od 1,5roku. Nie jestem pewna czy wzięłam drugą tabletkę z blistra(we wtorek). Tego dnia byłam na ognisku i wiem że wyjęłam tą tabletkę ale nie jestem pewna czy nie spadała (nie poczułam ze ją połknęłam). Każda inna brałam regularnie o stałej porze. W czwartek współżyłam z prezerwatywą dla bezpieczeństwa. Nie wiem jak teraz postępować czy wziąć jednak dodatkową tabletkę czy do nowego opakowania współżyć tylko z prezerwatywą. Biore tabletki vines.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

w przypadku pominięcia tabletki producent sugeruje jak najszybsze przyjęcie zaległej tabletki, nawet jeśli będzie to oznaczało zażycie dwóch tabletek jednocześnie. Następnie zalecane jest kontynuowanie przyjmowania pigułek o określonej porze oraz stosowanie dodatkowej metody antykoncepcyjnej przez kolejny tydzień.

W przypadku, gdy w tygodniu, który poprzedzał pominięcie tabletki doszło do stosunku, trzeba liczyć się z możliwością zajścia w ciążę. Wówczas należy skontaktować się z ginekologiem.

Odpowiedzi na podobne pytania znajdzie Pani poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pominiecie-tabletki-w-pierwszym-tygodniu, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pominiecie-trzeciej-tabletki-w-pierwszym-tygodniu, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pominiecie-pierwszej-i-drugiej-tabletki-antykoncepcyjnej.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.