Czy jest możliwość zajścia w ciążę po pominięciu tabletki w 10 dniu brania?

Witam, brałam drugie opakowanie tabletek w 10 dniu zapomniałam wziąć tabletki i przyjęłam ją po 17 godz. od czasu wyznaczonego i po 7 godzinach (22. 00) przyjęłam tabletkę z tego dnia o tej co powinnam. Następnego dnia kochałam się z chłopakiem i skończył we mnie, ale po tym tabletki zażywałam normalnie aż do końca blistra (21 tabletka). Zrobiłam 7dniową przerwę i okresu nie mam nadal (7dzień ). Czy jest duże ryzyko zajścia w ciążę i czy mogę w 8 dniu zacząć nowe opakowanie, czy powinnam już je zacząć? Proszę o szybką odpowiedź!

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

W przypadku pominięcia tabletki w drugim tygodniu należy jak najszybciej przyjąć pominiętą tabletkę a kolejne o stałej porze. Nie ma potrzeby stosowania dodatkowego zabezpieczenia. Działanie antykoncepcyjne tabletek powinno być zachowane i ryzyko zajścia w ciążę jest małe.

Przed kolejnym opakowaniem tabletek należy wykluczyć ciążę i wykonać test ciążowy.

Pozdrawiam