Pominęłam tabletkę w pierwszym tygodniu o około 13 h. Czy mogę zajść w ciążę?

Witam, pominęłam jedną tabletką z pierwszego rzędu, jest to tabletka czwarta. Nie jestem pewna, czy ochrona się zmniejszyła na tyle, że mogę zajść w ciążę, ponieważ przyjmuję zwykle tabletki o 22, a tą przyjęłam przed 10 rano. Problem jest, że 3 tabletkę przyjęłam nie o 22, a o 21 tak, więc ten czas ze spóźnieniem się z przyjęciem 4 tabletki wydłużył się tak jakby o 1 godzinę. Czy bardzo powinnam się martwić, czy te niewiele ponad 12h nie spowoduje, że mogę zajść w ciążę?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Pominięcie tabletki w pierwszym tygodniu oraz zażycie jej w czasie dłuższym niż 12 godzin jak najbardziej zmniejsza skuteczność antykoncepcji. Dlatego też przez kolejne 7 dni od pominięcia tabletki, należy stosować dodatkowe metody antykoncepcyjne. Jeżeli jednak doszło w tym czasie lub dniach poprzedzających do stosunku płciowego, ryzyko ciąży istnieje.
Ponadto proszę zajrzeć do ulotki dołączonej do tabletek, które Pani zażywa. Na pewno znajdzie tam Pani również odpowiedź na swoje pytanie.