Zapomniałam tabletki w pierwszym tygodniu i w drugim - co teraz?

Zapomniałam wziąć drugiej tabletki z pierwszego tygodnia (03.09.10). Stała pora brania to godz. 22. Nastepnego dnia uprawialam seks z chłopakiem bez zabezpieczenia, wszystko zostawił we mnie, była to godz. 10 rano. Przyjęłam zapomnianą tabletkę o godz. 21 i kolejną prawidlową o stałej porze o 22 godz. Niestety 12.09.10 zapomniałam przyjąć tabletki o 22 godz., więc przyjęłam zapomnianą o godzinie 7 rano, po czym kolejną prawidłowo o 22. Czy jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę? :((

Redakcja abcZdrowie

Pominęcie tabletki w pierwszym tygodniu wymaga następujacego postępowania: przyjęcia jak najszybciej zapomnianej tabletki, nawet jeśli oznacza to przyjęcie dwóch jednocześnie i stosowania przez kolejne 7 dni dodatkowych metod antykoncepcyjnych(np prezerwatywy).Dodatkowo jeśli w ciągu 7 dni poprzedzających zapomnianą tabletkę utrzymywano stosunki płciowe istnieje możliwośc zajścia w ciążę.Jesli chodzi o dzień 12.09 to przyjęła Pani zapomniana tabletkę w ciagu 12 godz, więc skutecznośc antykoncepcji została zachowana.