Przez mój intensywny tryb życia zapomniałam o wzięciu tabletki. Co teraz robić?

Ta sprawa jest bardziej złożona. Prawdopodobnie zapomniałam o tabletce we wtorek. Prawdopodobnie, ponieważ intensywny tryb życia sprawia, że nawet kiedy włącza się w telefonie przypomnienie o zażyciu tabletki (codziennie o 18.) muszę zaczekać kilka, kilkanaście minut, abym mogła dokończyć swoje sprawy. W tym wypadku widać musiałam zapomnieć. O zapomnianej tabletce uświadomiłam sobie w piątek (trzeciego dnia od dnia nieprzyjęcia tabletki), kiedy nie zgadzały mi się tabletki w blistrze. Wówczas przyjęłam dwie. Ten pechowy wtorek był dniem drugiego tygodnia przyjmowania tabletek. Do wtorku współżyłam. Jak ta sprawa wygląda z punktu możliwego zajścia w ciążę?

Redakcja abcZdrowie

W przypadku pominięcia tabletki w drugim tygodniu należy przyjąć ją jak najszybciej, nawet jeśli oznacza to przyjęcie dwóch tabletek jednocześnie. Jeśli w ciągu 7 dni poprzedzających pominiętą tabletkę preparat przyjmowano prawidłowo nie ma konieczności stosowania dodatkowych metod antykoncepcyjnych. Jeśli zaś przyjmowanie nie było prawidłowe, przez kolejne 7 dni stosować należy dodatkowe metody antykoncepcyjne.