Zapomniałam przyjąć jedną tabletkę - co zrobić?

Witam. Od 6 miesięcy przyjmuję tabletki antykoncepcyjne. Wczoraj wieczorem (o 22) zapomniałam przyjąć tabletki. Przypomniałam sobie dopiero po 20h i od razu ją przyjęłam. Problem jest w tym, że uprawiałam seks w tym czasie bez innego zabezpieczenia. Zapomniałam o 7 tabletce z blistra. Jak duże jest prawdopodobieństwo ciąży?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Niestety, że minęło więcej niż 12 godzin od chwili pominięcia tabletki, ochrona antykoncepcyjna może być zmniejszona. W przypadku gdy miał miejsce stosunek w ciągu 7 dni poprzedzających pominięcie tabletki, istnieje prawdopodobieństwo zajścia w ciążę.
Należy skonsultować się z lekarzem, ponieważ konieczne jest wykluczenie możliwości niechcianej ciąży przed rozpoczęciem następnego opakowania.

Redakcja abcZdrowie.pl