Zapomniałam przyjąć 2 tabletki

Zapomniałam przyjąć tabletkę w 2 tygodniu przyjmowania blistra. Zażyłam 2 tabletki jednocześnie tak jak pisało na ulotce. Wczoraj byłam prawie przekonana, że nie zapomniałam o tabletce, a dzisiaj jak sprawdziłam to się okazało, że jednak zapomniałam. Przyjęłam ją dzisiaj ok godz 11 i jest to 3 tydzień tabletek. Zazwyczaj przyjmuje tabletki o 16. Nie wiem teraz co mam robić, czy nie włączać 7 dniowej przerwy? Błagam o pomoc

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj,

w Twoim przypadku, kiedy nie jest dokładnie ustalone  w którym dniu została pominięta tabletka można zastosować schemat z pominięciem 7-dniowej przerwy, rozpoczynając nowe opakowanie.

Pozdrawiam!