Zapomniałam dwóch tabletek - czy robić 7-dniową przerwę?

Witam serdecznie! Proszę o pomoc. Spóźniłam się z rozpoczęciem opakowania o jeden dzień, czyli zapomniałam pierwszej tabletki w pierwszym tygodniu (opakowanie powinnam zacząć 4.09., a zrobiłam to 5.09. przyjmując od razu dwie tabletki Y***). Współżyłam z 10.09. na 11.09. bez dodatkowego zabezpieczenia i 12.09. przyjęłam tabletkę "72h po"- E***. Jestem załamana. bo zapomniałam znowu o tabletce w trzecim tygodniu, czyli dzisiaj tabletkę z 19.09., którą powinnam przyjąć o 17:00, przyjęłam 20.09. o 6:40. Bardzo proszę o pomoc, co powinnam zrobić? Dokończyć przyjmowanie tabletek z blistra i nie robić 7-dniowej przerwy? Jak teraz wygląda sprawa z zabezpieczeniem, czy powinnam korzystać z dodatkowych metod? Pozdrawiam, Karolina

Witam serdecznie,

W tej sytuacji proponuję nie robić 7-dniowej przerwy i od razu rozpocząć kolejne opakowanie tabletek. Jest to jeden ze sposobów postępowania w przypadku pominięcia tabletki w trzecim tygodniu. Jednak dla pewności proszę przez następnych 7 dni stosować dodatkowe zabezpieczenie, np. prezerwatywę.

Pozdrawiam