Zapytaj lekarza

7 4 0 , 0 0 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy powinnam zrobić 7-dniową przerwę?

Witam. Zapomniałam przyjąć jednej tabletki w pierwszym blistrze. Przyjęłam ją następnego dnia po upływie 24 godz., razem z kolejną. Przed pominiętą tabletką uprawiałam seks, w tym samym dniu. Moje pytanie brzmi, czy jestem chroniona przed ciążą i czy powinnam zrobić 7-dniową przerwę po skończeniu tego opakowania? Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Pierwsza wizyta ginekologiczna przed antykoncepcją

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Nie wiem, czy dobrze zrozumiałam - pominęła Pani tabletkę w pierwszym tygodniu cyklu? Niestety, obecnie nie jest Pani chroniona przed ciążą, więc należy stosować dodatkowe zabezpieczenie (np. prezerwatywa) przez następne 7 dni. Musi Pani pamiętać, że w takiej sytuacji istnieje także ryzyko ciąży związane ze stosunkami odbytymi w tygodniu poprzedzającym pominięcie tabletki. Niestety, tak było w Pani przypadku. Jak najbardziej powinna Pani zrobić przerwę po zakończeniu tego opakowania (brak krwawienia podczas 7-dniowej przerwy może sugerować ciążę). Przed rozpoczęciem nowego opakowania musi Pani wykluczyć ciążę. Proszę wykonać test ciążowy. W przypadku pozytywnego testu nie wolno rozpocząć nowego opakowania.

Pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy