Co zrobić gdy po 7 dniowej przerwie nie wzięłam dwóch tabletek?

Niestety teraz mam taką sytuację, że kończą mi się tabletki i wizytę u ginekologa będę miała dopiero we wtorek rano, czyli wtedy otrzymam receptę. Teoretycznie tabletkę powinnam wziąć w niedzielę przed wizytą u ginekologa. Czy lepiej zrobić miesiąc przerwy i poczekać na następny okres i wtedy pierwszego dnia wziąć pigułkę? Czy mogę wziąć pigułkę po 7 dniowej przerwie ale dopiero 3go dnia i się dodatkowo zabezpieczać? Jeżeli tak to kiedy mogę się czuć w pełni zabezpieczona?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

W przypadku pominięcia tabletki z pierwszego tygodnia należy jak najszybciej przyjąć pominięta tabletkę oraz stosować dodatkowe zabezpieczenie np. prezerwatywę przez kolejnych 7 dni. Jeżeli w tygodniu poprzedzającym nie doszło do współżycia to ryzyko ciąży jest małe.
Pozdrawiam