Pominięcie dwóch pierwszych tabletek antykoncepcyjnych po przerwie 7-dniowej

Witam, biorę tabletki antykoncepcyjne. Miałam akurat przerwę 7 dniową i powinnam zacząć nowe opakowanie od piątku, niestety zapomniałam o tym, a dziś (sobota) nie mam już możliwości zdobycia recepty, ani tabletek. Czy jutro (niedziela) jeśli zacznę przyjmować tabletki koło południa to powinnam wziąć 3 na raz, 2 czy może brać je normalnie a przerwa zamiast 7 dni będzie wynosiła 9 dni?

Jeśli przerwa będzie wynosiła 9 dni, skuteczność antykoncepcji będzie mocno osłabiona. Pani pytanie najlepiej skierować do ginekologa, kiedy będzie Pani odbierać receptę. Na przyszłość proponuję mieć dodatkowe opakowanie tabletek.