Jak postępować w przypadku pominięcia 3 pierwszych tabletek antykoncepcyjnych?

Witam, po tygodniu przerwy między opakowaniami powinnam zażyć pigułkę w piątek. Niestety nie zażyłam jej przez 3 dni- piątek, sobota, niedziela. Co teraz powinnam zrobić? Wziąć w poniedziałek zaległe tabletki? Nie wydaje mi się... Mam rozpocząć nowe opakowanie i brać je przez 21 dni czy też pominąć te 3 tabletki i rozpocząć opakowanie od 4? Z góry dziękuje za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj,
jeżeli pominęłaś 3 pierwsze tabletki przed rozpoczęciem następnego opakowania warto wykonać poziom beta HCG w surowicy krwi oraz skonsultować się z lekarzem ginekologiem. Wówczas lekarz ginekolog zaleci dalsze postępowanie co do sposobu przyjmowania tabletek oraz dodatkowego zabezpieczenia.
Pozdrawiam!