Opóźnienia w przyjęciu pierwszych tabletek antykoncepcyjnych

Witam! Przyjmuje tabletki Yaz (24+4) około dwóch lat. W tym cyklu pierwszy raz zdarzyło mi się pominąć dwie pierwsze tabletki z nowego blistra. (Ostatnią białą tabletkę placebo wzięłam w sobotę, w niedzielę powinnam była zażyć różową, ale niestety tabletki nie przyszły na czas). Czy mogę w takim razie dziś przyjąć trzy tabletki na raz (dwie pominięte i jedną normalnie)? Bardzo proszę o szybką odpowiedź, ponieważ mój ginekolog jest na urlopie!

Lek. Magdalena Pikul

Witam! Chyba najlepiej będzie w takim przypadku zażyć te dwie pominięte tabletki plus trzecia dzisiejsza, resztę opakowania zażywać już normalnie, jednak przez cały ten cykl aż do następnego opakowania radziłabym stosować dodatkowe zabezpieczenia przy współżyciu. Ponadto jeśli współżyła Pani przez okres tej przerwy to proszę wykonać test ciążowy 10-14 dni po tym stosunku. Pozdrawiam