Czy można przesunąć okres zażywając większą ilość aktywnych tabletek antykoncepcyjnych?

Witam, zażywam od roku tabletki antykoncepcyjne Yaz (24 różowe i 4 białe placebo). Chce przesunąć okres. Wiem ze należy przyjąć 2 pełne opakowania bez przerwy na 4 tabletki placebo, ale chciałabym wiedziec czy jest możliwość aby zażyć zamiast całego następnego opakowania np. tylko 6 różowych tabletek i potem 4 białe? Podsumowując: czy moge zażyć 30 rozowych tabletek z hormonami a potem 4 placebo? Czy to zdrowe i czy bede zabezpieczona?

Lek. Katarzyna Szymczak

Proszę tak nie stosować, nie jest to zalecane i nie wiadomo jaki da efekt, zabezpieczenie wtedy na pewno nie będzie pełne.
Pozdrawiam