Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 2 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak mogę zmienić porę zażywania tabletek?

Witam. Zażywam tabletki antykoncepcyjne (***) już od prawie roku. Pierwszy dzień okresu przypada mi zawsze na czwartek. Jednak chciałabym go zmienić na piątek. W opakowaniu są 24 tabletki różowe i 4 białe (placebo) obecnie dziś wezmę 3 białą... jutro powinnam dostać okres. Jak mam brać tabletki, by 1 dzień przypadał na piątek a nie na czwartek? Dzięki za odpowiedź.

ponad rok temu

Pierwsza wizyta ginekologiczna przed antykoncepcją

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Może Pani w kolejnym opakowaniu zażyć 25 tabletek czynnych (trzeba będzie poświęcić dodatkowy blister dla tej jednej tabletki, gdyż jego "zjedzenie" w przyszłości zaowocuje kolejnym przesunięciem krwawienia na czwartek). Innym wyjściem będzie pominięcie tabletek placebo w kolejnym cyklu i od razu przejście do następnego blistra, w którym zamiast 24 czynnych tabletek, weźmie Pani ich 18 i przejdzie do tabletek placebo. W ten sposób cykl się przesunie o sześć dni i okres powinien zaczynać się w piątek.

Pozdrawiam serdecznie!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy