Wzięłam za dużo tabletek i przeszłam bezpośrednio do białych - co teraz?

Dzień Dobry! Mam pytanie. 3 miesiąc stosuję tabletki 24+4. 19 grudnia wzięłam 19 tabletkę, jednak przez to, że źle przykleiłam naklejkę z dniem tygodnia rozpoczynających branie pierwszej tabletki. Dni przesunęły się o 1 do tyłu i myślałam, że nie wzięłam jednej tabletki, dlatego też przyjęłam następną. Zwymiotowałam, więc wzięłam jeszcze jedną i przeszłam teraz do białych placebo. Dziś wzięłam drugą, ominęłam 3 różowe i zaczęłam brać białe. Co teraz? Jak powinnam dalej brać tabletki? Czy zażyć białe do końca i rozpocząć nowe opakowanie czy odczekać do wystąpienia miesiączki, nie krwawienia z odstawienia i dopiero wtedy zacząć blister pierwszego dnia krwawienia? Bardzo proszę o odpowiedź! Pozdrawiam, Sylwia

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Nie do końca rozumiem co tak na prawdę Pani zrobiła. Jeśli doszło po prostu do skrócenia czasu brania tabletek aktywnych o 2-3 tabletki, to nie ma powodów do niepokoju. Proszę wybrać wszystkie tabletki placebo i kontynuować zażywanie aktywnych z kolejnego blistra jakby nigdy nic.

Jeśli natomiast na zmianę zażywała Pani tabletki aktywne i placebo przez dłuższy czas od zalecanego okresu przerwy, to proszę stosować dodatkowe zabezpieczenie przez pierwsze siedem dni kolejnego blistra.

Nie ma potrzeby przerywać zażywania tabletek i czekać na miesiączkę, która i tak będzie miała charakter krwawienia z odstawienia. Mogą natomiast pojawić się nieregularne krwawienia czy plamienia w kolejnych dniach, związane z nieregularnym przyjmowanie tabletek.

Pozdrawiam serdecznie!