Pominięcie czterech ostatnich tabletek aktywnych w celu przesunięcia okresu

Chciałabym przesunąć okres. Obecnie przyjmuje tabletki lesiplus o schemacie przyjmowania 24+4. Czy mogę pominąć 4 ostatnie tabletki aktywne i od razu przejść do tabletek placebo? Czy będę w takim przypadku w pełni zabezpieczona?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Może Pani zastosować jednorazowo skrócenie opakowania i przejść do tabletek placebo 4 dni wcześniej. Ochrona przed ciążą nie zostanie zmniejszona.