Czy mogę pominąć ostatnią tabletkę z opakowania?

Witam, dzisiaj wystąpiła u mnie po przyjęciu rano tabletki biegunka, więc połknęłam ostatnią z aktywnych tabletek (czyli 24) ponieważ nie miałam zapasowego blistra. Co mam teraz zrobić? Mam wybrać łącznie od początku stosowania 23 tabletki aktywne i przejść do przerwy jakby nic się nie stało, nie robić przerwy (nie brać placebo, od razu przejść do kolejnego blistra) czy też może kupić 2 opakowania leku i dobrać sobie tą jedną tabletkę (dodam, że finansowo to najgorsze rozwiązanie... ). Czy wzięcie 23 tabletek aktywnych i zrobienie 4 dni przerwy daje mi pełną ochronę podczas przerwy i w kolejnym blistrze?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Każda z zaproponowanych przez Panią metod rozwiązania tej sytuacji nie będzie oznaczać zakłócenia antykoncepcyjnego działania tabletek. Najkorzystniejsze dla Pani zdrowia i portfela będzie skrócenie kolejnego blistra o jedną tabletkę, czyli przejście do tabletek placebo jeden dzień wcześniej. Branie dwóch blistrów z rzędu bez robienia przerwy narazi Panią na nieregularne plamienia czy krwawienia. Nie ma takiej potrzeby.

Pozdrawiam serdecznie!