Zapomniałam zażyć dwóch pierwszych tabletek placebo - co z ochroną antykoncepcyjną?

Witam, biorę tabletki w schemacie 24+4, w 22 dniu nie wzięłam jasnoróżowej tabletki więc od razu przeszłam do zażywania tabletek placebo według zaleceń ulotki. Problem w tym, że nie wzięłam również dwóch pierwszych tabletek placebo, czy w związku z tym coś może być nie tak? Czy ma to wpływ na branie kolejnego opakowania? Wiem, że kiedy zapomni się wziąć jedną tabletkę placebo nic się nie dzieje, ale co jest jeżeli nie wzięło się dwóch? Bardzo proszę o szybką odpowiedź, jest to dla mnie bardzo ważne. Z góry dziękuję i pozdrawiam!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Placebo oznacza substancję nie wpływającą w żaden sposób na organizm. Tabletki placebo nie zawierają hormonów, z punktu widzenia antykoncepcji jest zupełnie obojętne, czy zostaną one zażyte czy nie. Ich obecność ma służyć Pani wygodzie, a nie nerwom. Są one po to, by codziennie brać jedną tabletkę i nie mieć wątpliwości kiedy skończyć przerwę.

Skrócenie brania tabletek czynnych o dwie również nie będzie miało wpływu na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych. Proszę po czterech dniach przerwy normalnie zacząć kolejny blister i nie przejmować się zapomnianymi tabletkami.

Pozdrawiam serdecznie!