Zapomniałam dwóch tabletek antykoncepcyjnych pod koniec pierwszego tygodnia - co mam teraz zrobić?

Dzień dobry! Chciałam się dowiedzieć czy w moim przypadku dodatkowe zabezpieczenie przez 7 dni jest wyjściem z tej sytuacji? Biorę tabletki, w których nie robi się przerwy. Ostatnie 4 tabletki to tabletki placebo. Czy mam dokończyć przyjmowanie tabletek z tego blistra? Czy ochrona po 7 dniach powróci?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

W przypadku pominięca aż dwóch tabletek w pierwszym tygodniu nie należy liczyć na ochronę antykoncepcyjną tabletek. W tej sytuacji należy stosować dodatkowe zabezpieczenie przez siedem dni, przez które będzie Pani regularnie zażywać tabletki. Proszę dalej normalnie przyjmować tabletki, a gdy przyjmie ich Pani siedem, będzie można znów współżyć bez prezerwatywy. Ewentualne stosunki przed dwoma zapomnianymi tabletkami mogą doprowadzić do zapłodnienia, dlatego należy wykonać test ciążowy w czasie brania tabletek placebo w bieżącym opakowaniu.

Pozdrawiam serdecznie!