Kiedy ochrona antykoncepcyjna znowu powróci?

Witam. Od pół roku zażywam Vibin mini. Podczas brania w 3 tygodniu różowych tabletek zapomniałam o jednej z nich. Gdy się zorientowałam (również w 3 tyg) tego samego dnia wzięłam dwie. Poszłam do ginekologa po nowe opakowanie i ten polecił mi zażywać tak jak zażywam i zapewnił ze ochrona powróci przy rozpoczęciu nowego blistra. Gdy kupiłam nowe opakowanie i przeczytałam ulotkę zobaczyłam ze każą tam dokończyć blister i nie zażywać tabletek placebo tylko przejść do nowego. Zażywam aktualnie 3 tabletkę placebo. Nie wiem co robic dalej. Kiedy ochrona znowu powróci?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Powinna Pani zastosować się do poleceń lekarza prowadzącego. Aby była ochrona musi Pani zażywać tabletki (nie placebo) nieprzerwanie przez 7 dni.