Ochrona przed ciążą przy tabletkach Vibin Mini

Witam, biorę tabletki Vibin Mini. W 3 tygodniu zapomniałam wziąć 2 tabletki (17 i 18), tabletki 19, 20 i 21 wzięłam o normalnej porze.Dodatkowo po zażyciu tabletki 21 wzięłam te 2 których zapomniałam wziąć wcześniej. Dodam tylko że w 3 tygodniu nie współżyłam z mężem. Mam pytanie czy powinnam zacząć brać od razu tabletki z nowego opakowania czy też powinnam wziąć ostatnie 7 tabletek z blistra(placebo) aby zachować ochronę przed zajściem w ciążę.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Postąpiła Pani zupełnie niezgodnie z danymi zamieszczonymi w ulotce. Sugeruję jednak, by przyjęła Pani kolejne opakowanie bez przerwy. Przez pierwsze siedem dni powinna Pani stosować dodatkowe zabezpieczenie.