Skuteczność ochrony

Witam, wiem, że to nie jest prawidłowe, ale po wzięciu wszystkich tabletek (24+4) zrobiłam sobie 3 dniową przerwę (nie mogłam wcześniej dostać tabletek), następnie znów zaczęłam brać nowe opakowanie. Teraz jestem już w 23 dc, a wczoraj zapomniałam wziąć tabletk i(wzięłam dzisiaj). Zgodnie z metodą postępowania należy wziąć od razu placebo bądź dokończyć różowe i wyrzucić placebo. Stąd moje pytanie, czy skoro zrobiłam sobie 3-dniową przerwę przed wzięciem 1 tabletki z nowego opakowania (nie był to dzień krwawienia), to czy jeśli wzięłam wszystkie tabletki z blistra zgodnie z zasadami (wyrzucę teraz tabletki placebo i przejdę do następnego opakowania), moja ochrona podczas brania nowego blistra będzie zapewniona?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Ponieważ pominęła Pani 3 pierwsze tabletki (to bardzo dużo!), w Pani przypadku istnieje spore ryzyko ciąży związane ze stosunkami odbytymi w tygodniu poprzedzającym i następującym po pomyłce. Teraz, przed rozpoczęciem nowego opakowania, należy przede wszystkim wykluczyć ciążę - antykoncepcja hormonalna jest szkodliwa dla płodu. Nie wolno rozpocząć nowego opakowania, jeśli istnieje podejrzenie ciąży. Proszę udać się do lekarza w celu wykluczenia ciąży i poprosić o wskazówki dalszego postępowania.

Pozdrawiam!