Przyjęcie tabletki 14 godzin za późno w 3 tygodniu - co z ochroną?

Biorę tabletki regularnie od 4 lat. Pierwszy raz zdarzyła mi się sytuacja, w której zapomniałam wziąć tabletki z 3 tygodnia. Dzień wcześniej uprawiałam seks bez dodatkowego zabezpieczenia. Zgodnie z ulotką przyjęłam pominiętą tabletkę 13-14 godzin później, po czym dokończyłam przyjmowanie tabletek z blistra, a następnie przeszłam do nowego blistra nie robiąc 7-dniowej przerwy. Martwi mnie fakt, że plemniki pozostają w ciele kobiety do 72 godzin a czasem, nawet do tygodnia. Czy istnieje możliwość zajścia w ciążę, jeśli zastosowałam się do zaleceń?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Prawdą jest, że plemniki w sprzyjających warunkach są w stanie przeżyć nawet do 6 dni. Jeżeli jednak przyjęła Pani tabletkę zaraz po tym, jak Pani zorientowała się o jej pominięciu, a następnie dokończyć blister i rozpoczęła nowy to nie ma powodów do obaw-antykoncepcja została zachowana. Stale dostarczane hormony uniemożliwiły zapłodnienie.

Jednym słowem, bardzo dobrze Pani postąpiła stosując się do zaleceń producenta.

Pozdrawiam