Tabletka o 14 godzin za późno - co teraz?

Mam ważne pytanie. Co zrobić, gdy przyjęłam tabletkę o 14-15 godzin za póżno? Poprzednią wzięłam około 9-10 rano, a następną przyjęłam o 24. Jest to tabletka 20 z trzeciego tygodnia, a tabletki mam w postaci 24 aktywne + 4 placebo. Czy mam nie robić przerwy i wziąć od razu tabletki z nowego blistra, czy stosować zabezpieczenie dodatkowe i przyjąć wszystkie tabletki normalnie razem z tymi placebo? Proszę o szybką odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Instrukcje, co do postępowania w takim przypadku, znajdują się najpewniej w ulotce. Należy przyjąć pozostałe tabletki hormonalne zgodnie z dotychczasowym schematem, pominąć tabletki "placebo" i rozpocząć kolejne opakowanie (od 25 dnia). Nie musi Pani stosować dodatkowej metody antykoncepcyjnej.

Pozdrawiam!