Wzięłam tabletkę o 19 godzin za późno

Wzięłam tabletkę 19 godzin później ; ((( Wzięłam ją od razu, jak zauważyłam, że jej nie wzięłam. I co mam teraz zrobić? Wziąć tabletkę o 22:30, chociaż wzięłam ją o 16:25? Ile czasu minie zanim będę miała taką samą pewność, że nie zajdę w ciążę, jak wcześniej? Proszę o szybką odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Powinna Pani przyjąć tabletkę o stałej porze, niezależnie od tego, że wzięła Pani zapomnianą tabletkę zaledwie kilka godzin wcześniej.
Co do skuteczności antykoncepcji, to wszystko zależy od tego, którą tabletkę Pani pomineła:
1. zapomniana tabletka była tabletką z pierwszego tygodnia: powinna Pani zastosować tabletkę "po stosunku" i zabezpieczać się dodatkowo (np. prezerwatywami) przez 7 dni od zapomnianej tabletki;
2. tabletka z drugiego tygodnia: antykoncepcja powinna być pełna i dodatkowe zabezpieczenie nie jest konieczne;
3. tabletka z  trzeciego tygodnia: dodatkowe zabepieczenie nie jest konieczne, ale powinna Pani rozpocząć nowe opakowanie bez robienia 7 dniowej przerwy.

Wszystkie instyrukcje znajdzie Pani w ulotce lub na opakowaniu.