Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 2 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Pominięta tabletka a dodatkowa ochrona

Mam pytanie. Biorę tabletki antykoncepcyjne i zapomniałam wziąć tabletkę. Ostatnią wzięłam w środę o 22.00, a więc przerwa między tabletkami jest 48 godzin, i wzięłam tę drugą. Czy dobrze zrobiłam i co z tą pominiętą, jak zostanie na końcu? Proszę o radę. Czy powinnam stosować dodatkową antykoncepcję, aż do następnego opakowania. Z góry dziękuję za pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Pierwsza wizyta ginekologiczna przed antykoncepcją

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam.

Wszystko zależy od tego, której tabletki Pani nie przyjeła. Jeśli pominięcie dotyczyło tabletki:
- z 1. tygodnia, to powinna Pani zastosować antykoncepcję "po stosunku", jeśli współżycie płciowe miało miejsce od momentu zakończenia poprzedniego opakowania tabletek. Ponadto przyjąć kolejną tabletkę w ciągu 12 godzin od zastosowania "pigułki po" oraz stosować dodatkowe zabezpieczenie (np. prezerwatywy) przez kolejne 7 dni;
- z 2. tygodnia, to powinna Pani jak najszybciej zażyc pominiętą tabletkę oraz kontynuować przyjmowanie tabletek o zwykłej porze (dodatkowe zabezpieczenie nie jest konieczne);
 - z 3. tygodnia, to powinna Pani potraktować ostatnią zażytą tabletkę jako ostatnią przed 7- dniową przerwą i rozpocząć następne opakowanie w 7 dni od ostatniej przyjętej tabletki albo przyjąć o zwykłych porach pozostałe tabletki z opakowania i rozpocząć kolejne opakowanie BEZ robienia 7-dniowej przerwy (w obu tych przypadkach dodatkowe zabezpieczenie nie jest konieczne).

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy