Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 3 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co z działaniem antykoncepcyjnym, jeśli pominęłam dwie tabletki?

Witam. Mam pytanie - nie wzięłam w trzecim tygodniu na czas 2 tabletek (piątkowej i sobotniej). Tą z piątku wzięłam w niedzielę, a tą z soboty wzięłam w poniedziałek. Została mi już jedna tabletka w opakowaniu, wzięłam ją kolejnego dnia (wtorek), o stałej porze i zrobiłam 7-dniową przerwę. Czy działanie antykoncepcyjne tabletek zanikło? Jeśli tak, to po jakim czasie zostanie ono wznowione?

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Pierwsza wizyta ginekologiczna przed antykoncepcją

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam.

W przypadku pominięcia tabletki w trzecim tygodniu, możliwe są dwa warianty postępowania. Można zakończyć przyjmowanie tabletek wcześniej, czyli dzień pominięcia tabletki jest pierwszym dniem przerwy. Można także przyjąć zapomniane tabletki  i w takim przypadku kolejne opakowanie należy rozpocząć z pominięciem 7 dniowej przerwy.

Pani postąpiła niezgodnie z zalecaniem,wiec skuteczność antykoncepcji została obniżona i do momentu rozpoczęcia kolejnego opakowania zalecane są dodatkowe metody zapobiegania ciąży.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy