Pominęłam tabletkę po połączeniu opakowań. Czy jest ryzyko ciąży?

Witam pani doktor. Mam pytanie. Otóż są wakacje i biorę 2 opakowanie tabletek (nie robię żadnej przerwy). Jednak niefortunnie zapomniałam o trzeciej tabletce. Minęło 24 godziny - wzięłam tabletkę oraz drugą "normalną" o stałej porze. Tabletki biorę już 5 lat. Czy jest jakieś ryzyko? Czy powinnam się zabezpieczać? Dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Z informacji na ulotce wynika, że pominięcie tabletki w pierwszym tygodniu zwiększa ryzyko ciąży. Jest to rzecz jasna, ale dotyczy pierwszego tygodnia po przerwie. Pani jest aktualnie w czwartym tygodniu po przerwie. W przypadku połączenia opakowań ryzyko w 2., 3., 4. i 5. tygodniu po przerwie jest takie samo i równe temu, opisanemu na ulotce dla 2 tygodnia. Powinna Pni zatem jak najszybciej przyjąć tabletkę i nie martwić się więcej. Takie postępwanie w zupełności wystarcza a dodatkowe zabezpieczenie nie jest konieczne.