Pominięta 5 tabletka z drugiego opakowania bez 7-dniowej przerwy

Dzień dobry! Skończyłam opakowanie J... 5 dni temu. W związku z planowanym wyjazdem zaczęłam drugie opakownie. Problem polega na tym, że wczoraj wieczorem (5 tabletka z drugiego opakowania) zapomniałam zażyć pigułkę, wzięłam ją 15-16 godzin od normalnej godziny. Jako iż doszło do raportu, boję się, że może być ryzyko ciąży. Antykoncepcję stosuję od dwoch lat, tabletki J... od niecałego roku. Dziękuję za pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli pominęła Pani 7-dniową przerwę między opakowaniami, a zdarzyło się Pani zażycie piątej tabletki z nowego opakowania, to najprawdopodobniej ryzyko ciąży nie jest duże (podobnie jak w przypadku pominięcia tabletki w drugim tygodniu cyklu). Dla "świętego spokoju" warto zabezpieczać się dodatkowo przez 7 kolejnych dni po pominięciu tabletki.

Pozdrawiam!