Zapomniałam zażyć 5 i 6 tabletki z drugiego opakowania bez 7-dniowej przerwy - co robić?

Witam! Pomocy! Nie wiem, co czynić :( Biorę tabletki od 4 miesięcy. Tydzień temu (we wtorek) powinnam zacząć 7-dniową przerwę po zakończeniu opakowania. Z powodu wyjazdu postanowiłam zacząć drugie opakowanie, niestety, zapomniałam wziąć ze sobą tabletek i nie zażyłam ich w sobotę i niedzielę - 5, 6 dzień drugiego opakowania. W poniedziałek zażyłam tabletkę o normalnej porze, we wtorek dostałam okres... Nadal przyjmuję tabletki i stosuję dodatkowe zabezpieczenie. Czy mogę być w ciąży?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

W przypadku pominięcia dwóch tabletek antykoncepcyjnych istnieje ryzyko niechcianej ciąży. Proszę stosować dodatkową formę antykoncepcji, aż do dnia rozpoczęcia nowego opakowania. Musi Pani wykluczyć ciążę, aby móc dalej stosować pigułki antykoncepcyjne. Proszę wykonać test ciążowy za około tydzień, dwa.

Pozdrawiam!