Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 9 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zapomniałam zażyć 5 i 6 tabletki z drugiego opakowania bez 7-dniowej przerwy - co robić?

Witam! Pomocy! Nie wiem, co czynić :( Biorę tabletki od 4 miesięcy. Tydzień temu (we wtorek) powinnam zacząć 7-dniową przerwę po zakończeniu opakowania. Z powodu wyjazdu postanowiłam zacząć drugie opakowanie, niestety, zapomniałam wziąć ze sobą tabletek i nie zażyłam ich w sobotę i niedzielę - 5, 6 dzień drugiego opakowania. W poniedziałek zażyłam tabletkę o normalnej porze, we wtorek dostałam okres... Nadal przyjmuję tabletki i stosuję dodatkowe zabezpieczenie. Czy mogę być w ciąży?

KOBIETA ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

W przypadku pominięcia dwóch tabletek antykoncepcyjnych istnieje ryzyko niechcianej ciąży. Proszę stosować dodatkową formę antykoncepcji, aż do dnia rozpoczęcia nowego opakowania. Musi Pani wykluczyć ciążę, aby móc dalej stosować pigułki antykoncepcyjne. Proszę wykonać test ciążowy za około tydzień, dwa.

Pozdrawiam! 

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy