Zapomniałam zażyć dwie tabletki antykoncepcyjne

Witam! Mam 27 lat, od 3 zażywam tabletki antykoncepcyjne. Pierwszy raz zdażyło mi się zapomnieć (przez rozlegulowanie przypomnienia w telefonie) o zażyciu dwóch tabletek (numer 8 i 9). Numer 8 powinnam zażyć we wtorek o 21.00, numer 9 w środę o 21.00, a pierwszą z nich zażyłam dopiero o 3 w nocy ze środy na czwartek (30 godzin po czasie). Dodatkowo we wtorek wieczorem (jakieś 24 godziny po czasie, kiedy powinnam wziąc tabletkę nr 8 i 36 godzin od zażytej tabletki nr 7) kochałam się z mężem. Co powinnam teraz zrobić? Zażywać dalej tabletki czy odstawić?Jakie jest ryzyko zajścia w ciążę? Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Niestety, w Pani przypadku istnieje ryzyko ciąży. Proszę wykonać test ciążowy za około 3 tygodnie. Jeśli okaże się pozytywny, należy odstawić pigułki.

Chyba najlepiej będzie, jeśli będzie Pani teraz dalej zażywać pigułki z obecnego opakowania, a następnie, bez robienia przerwy, rozpocznie Pani kolejne opakowanie. Proszę stosować dodatkową antykoncepcję (prezerwatywa) do końca tego opakowania oraz podczas pierwszych 7 dni nowego blistra.

Pozdrawiam!