Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 6 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kiedy zażyć pierwszą tabletkę antykoncepcyjną?

Witam, jak to jest z pierwszą tabletką antykoncepcyjną z nowego opakowania zażytej po 7 dniowej przerwie? Powinna być zażyta w 8 dniu, ale dzień ma 24 h, a jedni zażywają pigułki rano, inni wieczorem. Jeśli przyjmuje się tabletki zawsze o mniej więcej stałej porze (wieczorem), to czy tutaj też obowiązuje zasada, że 12 godzin opóźnienia nie jest niebezpieczne? Chodzi mi o wzięcie pierwszej pigułki rano, 9 dnia (nie minęło 12 h od stałej pory przyjmowania z poprzednich opakowań).
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Powinno się zażyć najpóźniej w 7 dniu. Ale można między 4 a 7 dniem przerwy już rozpocząć nowe opakowanie. Najlepiej jest stale zażywać rano o równej porze , spóźnienie do 12 godzin jest dopuszczalne.

Specjalista w dziedzinie ginekologii i położnictwa. W pracy zawodowej skupia się na ginekologii plastycznej. Członek Polskiego Towarzystwa Ginekologii Estetycznej i Rekonstrukcyjnej oraz Polskiego Towarzystwa Ginekologii Plastycznej. Wiceprezes Polskiego Towarzystwa Laseroterapii Ginekologicznej. Odznaczony certyfikatem Laur Pacjenta 2013.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy