Kiedy zażyć pierwszą tabletkę antykoncepcyjną?

Witam, jak to jest z pierwszą tabletką antykoncepcyjną z nowego opakowania zażytej po 7 dniowej przerwie? Powinna być zażyta w 8 dniu, ale dzień ma 24 h, a jedni zażywają pigułki rano, inni wieczorem. Jeśli przyjmuje się tabletki zawsze o mniej więcej stałej porze (wieczorem), to czy tutaj też obowiązuje zasada, że 12 godzin opóźnienia nie jest niebezpieczne? Chodzi mi o wzięcie pierwszej pigułki rano, 9 dnia (nie minęło 12 h od stałej pory przyjmowania z poprzednich opakowań).

Powinno się zażyć najpóźniej w 7 dniu. Ale można między 4 a 7 dniem przerwy już rozpocząć nowe opakowanie. Najlepiej jest stale zażywać rano o równej porze , spóźnienie do 12 godzin jest dopuszczalne.