Sylvie20 po poronieniu

Witam, od 2 miesięcy zażywam tabletki Sylvie20, przepisał mi je lekarz po poronieniu. Teraz jestem w trakcie 3 blistra. Z ulotki wynika, że podczas 7 dni przerwy jestem chroniona. A jak wygląda sprawa w pierwszym dniu nowego blistra? Czy zażyta przeze mnie tabletka wieczorem już zaczyna działać i czy dalej jestem chroniona? ps tabletki zażywam o tej samej porze i nie zapomniałam zażyć żadnej z wcześniejszych blistrów

Witam! Oczywiście ochrona antykoncepcyjna jest zachowana w pierwszym dniu kolejnego blistra oraz w czasie tygodnia przerwy między kolejnymi opakowaniami. Nie ma powodów do niepokoju.