Przyjęcie tabletki Daylette po 15. godzinach a możliwość zapłodnienia

Dzień dobry, zapomniałam wziąć pierwszą tabletkę z blistra (zażywam tabletki Daylette) , w ulotce jest napisane że w przypadku gdy doszło do stosunku w ciągu ostatniego tygodnia ochrona jest zmniejszona. Czy jeżeli wzięłam tabletkę po ok. 15 godzinach może dojść do zapłodnienia? Czy mogę zrobić coś w tej sytuacji oprócz dodatkowej antykoncepcji w najbliższym czasie?

jeśli opóźnienie dotyczy tabletek w pierwszym tygodniu przyjmowania, ochrona antykoncepcyjna może być znacznie obniżona. Proponuję przez kolejne 7 dni stosować dodatkową metodę ( i oczywiście zażyć jak najszybciej zapomnianą tabletkę, a kolejną o stałej porze).