Biegunka a stosowanie tabletek antykoncepcyjnych

Witam. Od kilku miesięcy zażywam tabletki antykoncepcyjne Yaz. Dzisiaj o 19 wzięłam czwartą tabletkę z blistra. O godzinie 19 dostałam wodnistej biegunki. W ulotce jest napisane żeby zażyć tabletkę z drugiego blistra ale ja niestety takiego nie posiadam. Czy jest możliwość zajścia w ciążę? i co mam w tej sytuacji zrobić?

Wziąć kolejną tabletkę z opakowania, następne o stałej porze kolejnego dnia, zrobić 7 dni przerwy i rozpocząć kolejne opakowanie (czyli dzień przyjmowania pierwszej tabletki przesunie się o 1, np. z czwartku na środę). Albo nie robić w ogóle przerwy i wziąć dwa opakowania pod rząd. W celu zachowania ochrony antykoncepcyjnej powinna Pani jeszcze dziś zażyć tabletkę.