Zaburzona ochrona antykoncepcyjna przy stosowaniu Naraya Plus

Witam, Zażywam tabletki Naraya Plus (24 + 4placebo). O g.14 wzięłam 2. tabletkę z blistra. Niestety 3 godziny później dostałam biegunki i boję się, że nie wszystkie subst. czynne się wchłonęły. W ulotce jest napisane, że należy przyjąć jeszcze jedną różową tabletkę z zapasowego blistra, którego nie posiadam. Stąd moje pytanie, czy powinnam przyjąć teraz następną (jutrzejszą) tabletkę z tego samego blistra i tym samym skrócić czas brania różowych tabletek? Czy zaburzy to ochronę przed ciążą?

Może Pani przyjąć dodatkową tabletkę z obecnego opakowania i póżniej uzupełnić ją z dodatkowego. Nie należy skracać czasu stosowania tabletek gdyż może to wiązać się z osłabieniem skuteczności ich działania.