Jednodniowe skrócenie cyklu stosowania tabletek antykoncepcyjnych

Biorę tabletki antykoncepcyjne Sidretella i wczoraj jedną z nich zgubiłam (trzecią od końca). Wzięłam więc kolejną przeznaczoną na następny dzień. Powinnam skończyć to opakowanie w środę i zrobić 7 dniową przerwę,jednak skończę je już we wtorek. Co powinnam zrobić - wziąć w środę 21 tabletkę ( wziąć z nowego opakowania) czy zrobić przerwę dzień wcześniej? I jaki wpływ będzie to miało na bezpieczeństwo antykoncepcji?

Skończyć dzień wcześniej i po 7 dniach przerwy zacząć następne opakowanie. Wpływ na antykoncepcję żaden. O jeden dzień przesunie się dzień przyjmowania pierwszej tabletki.