Omyłkowe przyjęcie dwóch tabletek z opakowania naraz

Witam! Biorę tabletki antykoncepcyjne od pół roku. W niedzielę przez pomyłkę wzięłam dwie tabletki z ostatnich siedmiu. W związku z tym brakuje mi tabletki na środę - ostatnia tabletka z opakowania. Czy powinnam teraz wziąć pierwszą z następnego, czy skończyć na tej i zrobić siedmiodniowa przerwę? A może powinnam zacząć następne opakowanie bez przerwy? Dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Odpowiednim postępowaniem w takiej sytuacji będzie potraktowanie dnia, w którym zabraknie Pani tej 21. tabletki jako początek 7-dniowej przerwy. Jednym słowem, 7-dniowa przerwa rozpocznie się w Pani przypadku w środę. Także w środę, tylko tydzień później, rozpocznie Pani nowe opakowanie (dzień wcześniej niż zazwyczaj - odtąd to będzie dzień, w którym będzie Pani rozpoczynać cykl).

Pozdrawiam!