Nie wzięłam dwóch ostatnich tabletek z blistra

Witam. Stosuję tą metodę antykoncepcji od 4 lat i po raz pierwszy mam taką sytuację. Niestety na weekend wyjechałam i nie wzięłam ze sobą opakowania tabletek. Zostały mi do wzięcia tabletka 20 i 21, których nie zażyłam. Czy w takim przypadku mam potraktować dzień w którym nie wzięłam tabletki jako pierwszy dzień 7-dniowej przerwy? Dodam, że nie kochałam się w tym czasie z chłopakiem. Czy zażywanie tabletek z nowego opakowania rozpocząć w tym przypadku dwa dni wcześniej?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Należy potraktować pierwszy dzień bez tabletki jako pierwszy dzień 7 dniowej przerwy. Po tej przerwie zacząć kolejne opakowanie. Zatem wypadnie to dwa dni wcześniej niż zwykle.
Pozdrawiam