Czy można mieszać tabletki różnych marek, kiedy zabrakło dwóch ostatnich?

Mam 25 lat. Biorę tabletki regularnie od 15 miesięcy. Zabrakło mi dwóch ostatnich tabletek. Tak się składa, że jednocześnie chcę zmienić tabletki na inne, które mają mniejszą dawkę hormonów. Czy mogę dobrać ostatnie dwie tabletki z nowego opakowania innej firmy? Czy lepiej zacząć brać nowe opakowanie nie stosując przerwy 7-dniowej? Czy może nie mieszać tylko przyspieszyć przerwę 7-dniową o te dwa dni i dopiero po przerwie zacząć brać nowe tabletki?

25 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

W tej sytuacji najlepiej będzie od razu zacząć brać nowe tabletki, bez robienia jakiejkolwiek przerwy. Czyli w te dni, w których zabraknie już Pani aktualnie branych tabletek zacznie Pani brać nowe tabletki, a siedmiodniową przerwę zrobi dopiero po wybraniu całego blistra nowych tabletek. Ochrona antykoncepcyjna powinna zostać zachowana przy takim schemacie.

Pozdrawiam serdecznie!