Jak zacząć brać nowe tabletki antykoncepcyjne?

Witam! Mój ginekolog zmienił mi tabletki antykoncepcyjne z takich, po których zaczęłam "puchnąć", na słabsze. Miałam robionych kilka badań i z tego całego zamieszania zapomniałam zapytać, jak zacząć brać nowe tabletki. Czy zrobić 7-dniową przerwę, czy zacząć brać kolejne tabletki bez przerwy, czyli w następnym dniu po skończeniu się starych? Pozdrawiam!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Najwłaściwiej będzie zrobić 7-dniową przerwę i ropozcząć opakowanie nowych tabletek w 8 dobie.