Czy tabletki zacząć brać od nowa?

Biorę tabletki Dorin i zapomniałam wziąć 11 tabletki (sobota), nie wzięłam jej wcale, w niedzielę wzięłam normalnie jedną tabletkę i w poniedziałek następna po czym zauważyłam że dostałam okres. Powinnam w dalszym ciągu skończyć to opakowanie, czy odstawić i zrobić 7 dniową przerwę czy może odstawić i czekać do następnej prawdziwej miesiączki i zacząć brać od nowa czyli jej pierwszego dnia?

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna wizyta u ginekologa i ustalenie dalszego postępowania w zależności od objawów.