Czy tabletkę bierze się w ósmy dzień po tygodniowej przerwie?

Witam, mam 17 lat i zaczęłam brać tabletki. Mam pytanie, czy po zrobieniu 7 dni przerwy tabletkę bierze się w ósmy dzień? Np. jak ostatnią tabletkę z listka wzięłam w sobotę, to następną mam wziąć w następną niedzielę? Czy sobotę? Proszę o pilną odpowiedź i z góry dziękuję
17 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Nowe opakowanie po przerwie należy zacząć 8. dnia, czyli w opisanym przypadku w niedzielę.