Tabletka wzięta dzień później

Dzień dobry.Z amiast w sobotę wzięłam tabletkę w niedzielę, nie wzięłam dwóch naraz, ponieważ dopiero 9 dnia brania tabletek zorientowałam się, że powinnam wziąć w sobotę, nie w niedzielę. Wzięłam tego 9 dnia dwie tabletki. W tym czasie raz współżyłam. Czy pominięcie tej jednej tabletki mogło sprawić ryzyko zajścia w ciążę? Pozdrawiam i czekam na szybką odpowiedź .

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Mogło dojść do zapłodnienia, choć szansa jest niewielka. Test ciążowy, wykonany pod koniec 7-dniowej przerwy w przyjmowaniu tabletek, nawet jeśli pojawi się krwawienie z odstawienia ("miesiączka"), powinien rozwiać Pani wątpliwości. W razie wyniku pozytywnego, oczywiście nie należy rozpoczynać kolejnego opakowania hormonów.

Pozdrawiam serdecznie!