Pominięcie tabletki w 3. tygodniu ich zażywania

Witam. Mam bardzo duży problem. Dzisiaj wypada mi początek przerwy siedmiodniowej, wczoraj miałam przyjąć ostatnią tabletkę, dziś już żadnej - a była jeszcze jedna, ostatnia (wzięłam ją dziś z rana, kiedy się zorientowałam). Prawdopodobnie zapomniałam wziąć w poniedziałek, jednak nie jestem pewna na 100%. W niedzielę w ciągu dnia był stosunek, wieczorem tego samego dnia na bank wzięłam jeszcze tabletkę. Czyli tak, jakby dzień wcześniej przed zapomnianą miała stosunek. Czy będąc w ostatnim tygodniu cyklu, prawdopodobieństwo, że jestem w ciąży, jest mniejsze? I bardzo ważne - w najbliższą niedzielę lub poniedziałek wypada mi okres z ostawienia - czy jeżeli się pojawi, to będzie pewne, że jednak nic złego się nie stało i nie jestem w ciąży? Bardzo proszę o szybką odpowiedź i z góry za nią dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

W przypadku pominięcia tabletki z końca opakowania ryzyko ciąży jest zwiększone nawet bardziej niż w przypadku tabletki z 2 tygodnia. Powinna Pani nie robić 7-dniowej przerwy, ale rozpocząć dziś nowe opakowanie. Wtedy ryzyko zmniejsza się. W przeciwnym razie mogło dojść do zapłodnienia.

Krwawienie z odstawienia nie wyklucza ciąży (zwłaszcza w przypadku pominięcia tabletki).