Pominięcie dwunastej tabletki z opakowania

Zażywam tabletki antykoncepcyjne N**** od ok 3 lat. W tym miesiącu 1 tabletkę wzięłam 12 stycznia, w niedzielę 23 stycznia godzinie 14 miałam wziąć 12 tabletkę z opakowania ale niestety zapomniałam. Zorientowałam się dziś (w poniedziałek około 9 rano) i zażyłam tabletkę o 10 rano nie mam ulotki ale z tego co pamiętam powyżej 12 godzin przerwy należy ją uznać jako pominięta i wziąć normalnie o 15. Czy mogę teraz przez kolejne dni przesuwać o godzinę czas przyjmowania tabletki tak by dojść do godziny 14? Co z 7 dniową przerwą? Mam ją zrobić po skończeniu opakowania? Czy brak kolejne? I ostanie bardzo ważne pytanie co jeśli w sobotę 22 stycznia ok godziny 23.00 był stosunek? Czy możliwe, że plemniki mogły zapłodnić z powodu zapomnianej tabletki, której nie zażyłam w niedzielę o 14? t Tylko dopiero w poniedziałek o 10?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Przyjęcie tabletki z 12godzinnym opóźnieniem faktycznie zmniejsza skuteczność preparatu. Na szczęście, do pominięcia doszło w drugim tygodniu cyklu, co jest najkorzystniejszym terminem na tego typu pomyłki, jeżeli w ogóle można mówić o czymś takim. W obecnej sytuacji proszę dokończyć opakowanie zgodnie z ustalonym harmonogramem, tzn bez zmiany godziny. Przerwę też należy wykonać w wyznaczonych dniach.

Pozdrawiam.