Zapytaj lekarza

7 4 0 , 0 0 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zapomniałam pierwszej tabletki po tygodniu przerwy - co z ochroną?

Witam! Mam taki problem, zapomniałam wziąć pierwszej tabletki z nowego blistra. Ostatnią tabletkę z poprzedniego opakowania wzięłam w sobotę, tydzień wcześniej, "zapomnianą" w poniedziałek rano, około godziny 10, chociaż miałam wziąć w niedzielę wieczorem, zawsze biorę koło godz 21. Proszę o szybka odpowiedź, czy antykoncepcja została zachowana?

KOBIETA ponad rok temu

Naturalne metody unikania ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam serdecznie!

Tabletki antykoncepcyjne wykazują pełną skuteczność przez cały cykl jedynie przy regularnym ich przyjmowaniu. W przypadku pominięcia tabletki w trzecim tygodniu, bądź opóźnionego rozpoczęcia kolejnego blistra ich działanie wygasa.

W Pani sytuacji późniejsze rozpoczęcie nowego opakowania wiąże się z koniecznością stosowania dodatkowych metod zabezpieczenia przez kolejnych 7 dni. Chciałabym jednak zwrócić uwagę, że jeżeli w czasie 7dniowej przerwy doszło do zbliżenia to istnieje ryzyko ciąży.

Pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy