Zapomniałam pierwszej tabletki po tygodniu przerwy - co z ochroną?

Witam! Mam taki problem, zapomniałam wziąć pierwszej tabletki z nowego blistra. Ostatnią tabletkę z poprzedniego opakowania wzięłam w sobotę, tydzień wcześniej, "zapomnianą" w poniedziałek rano, około godziny 10, chociaż miałam wziąć w niedzielę wieczorem, zawsze biorę koło godz 21. Proszę o szybka odpowiedź, czy antykoncepcja została zachowana?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Tabletki antykoncepcyjne wykazują pełną skuteczność przez cały cykl jedynie przy regularnym ich przyjmowaniu. W przypadku pominięcia tabletki w trzecim tygodniu, bądź opóźnionego rozpoczęcia kolejnego blistra ich działanie wygasa.

W Pani sytuacji późniejsze rozpoczęcie nowego opakowania wiąże się z koniecznością stosowania dodatkowych metod zabezpieczenia przez kolejnych 7 dni. Chciałabym jednak zwrócić uwagę, że jeżeli w czasie 7dniowej przerwy doszło do zbliżenia to istnieje ryzyko ciąży.

Pozdrawiam.