Ostatnia tabletka wzięta dzień później - co z przerwą?

Witam! Zapomniałam wziąć ostatnią tabletkę z opakowania. Powinnam ja wziąć w czwartek o 21, ale zapomniałam i jak się zorientowałam to był piątek, godzina 14. Spanikowałam i ją wzięłam. Teraz już wiem, że mogłam jej po prostu nie brać. W tej sytuacji nie wiem, kiedy mam zacząć nowe opakowanie? Normalnie brałam pierwszą tabletkę z nowego opakowania w piątek, a teraz nie wiem czy mam wziąć w piątek czy może wcześniej czy później? I jak teraz wygląda sprawa mojego zabezpieczenia?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Jeżeli zdecydowała się Pani na przyjęcie tabletki z 17godzinnym opóźnieniem należy liczyć się ze zmniejszoną skutecznością preparatu. Dla jej pełnego działania wskazane było rozpoczęcie nowego blistra bez robienia 7dniowej przerwy. W obecnej sytuacji, jeżeli doszło do zbliżenia w trakcie ostatnich dni radziłabym skrócić przerwę i jak najszybciej zacząć nowe opakowanie. Jeżeli zależy

Pani na przerwie radziłabym przyjąć pierwszą tabletkę z kolejnego blistra dzień wcześniej, czyli w czwartek.

Pozdrawiam.